Të shtëna me armë zjarri në Tiranë/ Policia zbardh detajet

18 Janar 2022, 10:46, Kronika CNA
Të shtëna me armë zjarri në Tiranë/ Policia zbardh

Një person ende i paidentifikuar, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit me drejtues shtetasin L. M., 63 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme te nënkalimi te Liqeni i Thatë.

Policia e Tiranës bën të ditur se si pasojë e të shtënave, nuk ka persona të lënduar.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, janë ngritur pika kontrolli në të gjitha pikat hyrëse-dalëse të Tiranës me qëllim kapjen e autorit.

Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe është duke sekuestruar çdo provë të mundshme materiale që do të shërbejë për identifikimin e autorit të ngjarjes./CNA.al

Lajmet e fundit nga