"Mashtrim me pasoja të rënda”/ Arrestohet i shumëkërkuari

18 Janar 2022, 13:39, Kronika CNA
"Mashtrim me pasoja të rënda”/ Arrestohet i

Një 55 vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Mashtrimi? me pasoja të rënda, është vënë në pranga nga policia.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi Vasil Prifti, 55 vjeç, banues në Tiranë dhe rezident në SHBA.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 6 vite burg për veprën penale “Mashtrimi” me pasoja të rënda.

Sipas uniformave blu, shtetasi Vasil Prifti, nëpërmjet mashtrimit, ka shitur një apartament banimi, duke përdorur një certifikatë të falsifikuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga