LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit/ Zjarr në katin e katërt të pallatit në Fresk

20 Janar 2022, 07:07, Kronika CNA
E fundit/ Zjarr në katin e katërt të pallatit në Fresk

Kati i katert i një pallati në zonën e Freskut është përfshirë nga zjarri. Mësohet se zjarri ka shkaktuar vetëm dëme materiale. Zjarrëfikësja ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për shuarjen e flakëve. Ende nuk është bërë i ditur shkaku i zjarrit.

“Me datë 20.01.2022, rreth orëve të para të mëngjesit, te Fresku, ka rënë zjarr në katin e katërt të një pallati, në banesën e marrë me qira nga shtetasja E. D., ku ka vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Vijon puna nga grupi hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga