Video-Blindohet Vlora/ Aksion policor, disa të arrestuar

19 Janar 2022, 07:23, Kronika CNA
Video-Blindohet Vlora/ Aksion policor, disa të arrestuar

Vlora është zgjuar e blinduar nga një operacion policor, ku raportohet për disa të arrestuar.

Operacioni është zhvilluar  në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Paraprakisht raportohet se bëhet fjalë për goditjen e një grupi të strukturuar kriminal për trafik klandestinësh dhe jo vetëm.

Deri më tani nuk dihet sa persona janë arrestuar dhe se cilët janë ata.

Ndrëkohë Policia njofton se orën 10:00, në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale, Tonin Vocaj do ketë një konferencë të përbashkët me palën italiane./CNA.al

Lajmet e fundit nga