LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident i rëndë në Berat/ Përplasen dy makina, disa persona të plagosur

20 Janar 2022, 09:27, Kronika CNA
Aksident i rëndë në Berat/ Përplasen dy makina, disa persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Berat-Dimal. Dy automjete janë përplasur dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur disa persona.

Detajet ende nuk bëhen të ditura, ndërkohë që po hetohet për rrethanant e aksidentit të rëndë.

Sot rreth orës 10:00, në aksin rrugor Berat-Dimal, në fshatin Moravë, janë përplasur dy automjete me drejtues shtetasit N.P., dhe A.T.

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi mjetit A.T dhe pasagjeri shtetasi J.Sh, si dhe pasagjerja në mjetin tjetër shtetasja P.P., të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Berat, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga