Hyn në banesë për të vjedhur/ Dy të rinjtë kërcënojnë dhe rrahin 20 vjeçarin

24 Janar 2022, 09:11, Kronika CNA
Hyn në banesë për të vjedhur/ Dy të rinjtë

Policia ka vënë në pranga shtetasi E.H 35 vjeç dhe E.H 33 vjeç për veprat penale “Kanosja”, “Dëmtime të tjera me dashje”, “Vetëgjyqësia” dhe “Heqja e paligjshme e lirisë”.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kërcënuar dhe rrahur me grushta shtetasin R.F 20 vjeç, në magazinën e shtetasit Xh.K, pasi dyshonin se ka vjedhur banesën e këtij të fundit.

?Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve E. H., 35 vjeç dhe E. H., 33 vjeç, për veprat penale “Kanosja”, “Dëmtime të tjera me dashje”, “Vetëgjyqësia” dhe “Heqja e paligjshme e lirisë”, sepse në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në magazinën e shtetasit Xh. K., 58 vjeç, kanë kanosur dhe goditur me grushte shtetasin R. F., 20 vjeç, pasi dyshonin se shtetasi R. F. ka vjedhur në banesën e shtetasit Xh. K?, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga