‘Lufta’ e drogës në Ekuador/ Gazetari tregon emrin, kush është shqiptari i vetëm që doli i gjallë

24 Janar 2022, 20:51, Kronika CNA
‘Lufta’ e drogës në Ekuador/ Gazetari tregon emrin, kush

Gazetari Julian Kasapi ka zbuluar emrin e të vetmit shqiptar të mbetur gjallë nga lufta e drogës në Ekuador.

I ftuar në ?Open?, ai tha se shqiptarët kanë zgjedhur tregun latin për shkak të pasurimit të shpejtë, ama rreziku është më i madh.

?Është mënyra më e mirë për të bërë para sa më shpejt, e ku ka më mirë se në vendet e origjinës sic është Amerika Latine. Duke pasur parasysh çmimin, por ka një kosto të madhe.

Rreziku është i madh atje. Mbesin gjithmonë viktima. Remzi Azemi është i vetmi shqiptar që ka shpëtuar gjallë, dhe është shfaqur atje si investitor,? tha Kasapi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga