FOTOT-Demokratët krah Berishës/ Pritja e jashtëzakonshme e liderit historik të PD

16 Janar 2022, 13:26, Politikë CNA
FOTOT-Demokratët krah Berishës/ Pritja e jashtëzakonshme e

Sot, lideri historik i PD, Sali Berisha ishte i pranishëm në 31 vjetorin e rithemelimit të degës së PD në Shkodër.

Ashtu si në qytete të tjera, Berisha u prit me shumë entuziasëm nga demokratët.

Qindra demokratë e pritën që në hyrje të Pallatit të Sportit, duke brohoritur ?O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do?.

Në fjalimin e tij, Berisha theksoi edhe një herë se beteja e demokratëve është për lirinë dhe pluralizmin, të cilët sipas ish kryeministrit janë të kapura peng nga kryetari i shkarkuar Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama.

Ndër të tjera, Berisha nënvizoi se 8 Janari ishte vetëm fillimi i protestave dhe se në vazhdim do të ketë të tjera.

Për më tepër në galerinë e mëposhtme shihni disa pamje nga takimi me demokratët./ CNA.al

Lajmet e fundit nga