“8 Janari është vetëm fillimi”/ Berisha në Shkodër: Protestat nuk do të ndalen

16 Janar 2022, 11:57, Politikë CNA
“8 Janari është vetëm fillimi”/ Berisha në

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka deklaruar se demokratët nuk do të ndalen me protestat për të marrë shtëpinë e tyre. Berisha thekson se 8 Janari ishte vetëm fillimi dhe se ata që mbështesin Bashën dhe Ramën për të marrë peng pluralizmin do të dështojnë.

?Çfarë është kjo betejë e jona? Është absolutisht për liri, për liri dhe vetëm për liri.  Jemi një shoqëri nga e cila liria është përzënë, në të cilën njëlloj siç thoshte diktatori gjeorgjian që “ju votoni dhe partia ju muron”. Ne votojmë, Rama ju muron me patronazhistë dhe bandat e tij.

Nëse socialistët nga viti 2009 e deri më sot nuk kanë votuar, vota e 1800 e qytetarëve në antikuvendin e tyre shpallen para shqiptareve e shumëzuan me tre katërfishin si votë 5004 e delegatëve. A ka përdhosje e dhunim më të madh se ky për votën e lirë. Të paktën ai haptas e ka pranuar se nuk kam lidhje me votën, ky në mënyrën më të shëmtuar kërkon të servirë 1800 për 5004 delegate.

Ndaj ju ftoj të ngrihemi me pasionin për lirinë, me dashurinë tonë për Shqipërinë për kombin për të përmbysur narkoshtetin për të ecur të sigurt drejt integrimit në BE. Ndaj dhe përsëri thirrja ime për partnerët tanë ndërkombëtar është që, ky është revolucion paqësor e i pandalshëm. Me datën 8 janar demokratët nuk kërkonin asgjë tjetër përveçse të nxirrnin bandidtët që kishin mbushur shtëpinë e tyre. 8 janari është vetëm fillimi, protestat nuk do ndalin. Ata që mbështesin Bashën dhe Ramën për të marrë peng pluralizmin do të dështojnë?, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga