Berisha “ndez” Shkodrën/ Kërkesa për demokratët

16 Janar 2022, 11:25, Politikë CNA
Berisha “ndez” Shkodrën/ Kërkesa për demokratët

Ish-kryeministri Sali Berisha është pritur me entuziazëm dhe brohorima të mëdha nga qytetarët e Shkodrës.

Ish-kryeministri Berisha e ka nisur fjalimin e tij, duke kërkuar një minutë heshtje për ndarjen nga jeta të futbollistit Ramazan Rragami.

?Sot Shkodra ndahet me njërin prej futbollistëve, një super yll i futbollit dhe kombit shqiptar, të pavdekshimit Rragami. I përjetshëm kujtimi për të. Atdhetarit dhe qytetarit që u ndje përherë krenarë me Shkodrën dhe shkodranët e tij??-tha Berisha.

?Në trojet shqiptare nuk ka një kështjellë të dytë si Rozafa, e cila është gjetur gjithnjë e pamposhtur për lirinë e shkodraneve. Rozafa dallohet nga kështjellat e tjera, pasi kryeprijës kishte qytetarët e Shkodrës të prirur për të luftuar për liri.

Shkodra ishte bastion i atdhetarisë. Çfarëdo të shkruajnë shkrimtarët nuk arrijnë të shprehin madhështinë e shpritit të këtij qytetit.

Rezultati i të gjithë këtyre qëndron në dy fakte kryesore. Së pari në raportin e qytetarëve me të vërtetën është raporti më i drejtë dhe i afërt me të vërtetën se gjithë shqiptarët e tjerë, me të cilën ju i ndriçuat rrugën kombit?,-u shpreh Berisha./ CNA.al 

Futbolli shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta Ramazan Ragami

Lajmet e fundit nga