LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi i frikësuar nga protestat e demokratëve/ ‘Kërcënon’ me policinë

15 Janar 2022, 17:45, Politikë CNA
Bardhi i frikësuar nga protestat e demokratëve/

Sekretari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ishte i ftuar pasditen e sotme në emisionin ?Kjo Javë?, ku deklaroi se do të ndërmarrin masat për të parandaluar protestën e ardhëshme të demokratëve.

?Të gjitha masat ligjore dhe organizative për të shmangur dëmtimin apo sulmin e pa precedentë që ndodhi në 8 janar. Do të marrim të gjitha masat. Padiskutim do të thërrasim edhe policinë. Kush kryen krim, të gjithë duhet të ndëshkohen?, u shpreh Bardhi.

Sakaq, lidhur me ndërtimin e kullave në selinë e PD, ai tha se ka kërkuar informacion në Bashkinë e Tiranës lidhur me këtë projekt, por deri më tani, nuk ka marrë asnjë përgjigje.

?Ditën e djeshme kam paraqitur një kërkesë se si projekt ekziston në Bashkinë e Tiranës. Dje kam përgatitur një kërkesë për të marrë informacion se për çfarë projekti bëhet fjalë. Dua të sqaroj shqiptarët, se sipas planit ndërtimor, zona është zonë institucionale e nuk lejohet ndërtimi i kullave. Për t?i paraprirë kësaj afere që në dukje duket aferë e pastër korruptive, kam kërkuar informacion zyrtar dhe do e ndjek këtë në rrugë institucionale. E vërteta është që nuk ka asnjë projekt për të cilën PD të ketë në dijeni në selinë e saj qendrore. Ne kemi një kontratë me shtetin shqiptar e ne asaj do i qëndrojmë deri në fund, ajo është e do të vijojë të jetë selia e PD?, tha Bardhi.

Lajmet e fundit nga