LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha vijon të braktiset nga demokratët/ Ja mesazhi që i dha “goditjen” e radhës

15 Janar 2022, 14:56, Politikë CNA
Basha vijon të braktiset nga demokratët/ Ja mesazhi që i dha

Pas vendimit të ish kryeministrit Sali Berisha për të nisur takimet me bazën demokrate, duke se edhe Lulzim Basha po ?zgjohet? nga gjumi.

Një nga njerëzit e Bashës, ka nisur t?iu dërgojë mesazh anëtarëve të PD se nesër ai do të jetë në Fier dhe ndaj u ka kërkuar atyre që të marrin pjesë.

Por pas ?shuplakës? së parë, ku u shkarkua me 4446 vota në Kuvendin e 11 dhjetorit që më pas u reflektua me mbajtjen e Referendumit, Basha ka marrë goditjen e dytë.

Demokratët në bazë nuk e mbështesin, duke shprehur hapur suprtin ndaj ish kryeministrit.

?I nderuar anëtar i PD. Ditën e dielë dt/16/01/2022 ora 11:00, kryetari i PDSH Z.Lulzim Basha do të jetë i pranishëm në qytetin e Fierit për një bashkëbisedim me ju. Takimi do të organizohet në sallën e Teatrit ?Bylis? Fier. Ju mirëpresim! PD Dega Fier?, thuhet në mesazhin dërguar anëtarëve.

Por një nga demokratët i është përgjigjur: ?Të kemi shkarkuar me 45.000 vota o shoku. Pri biletën vetëm vajtje në Hollandë. Suksese në jetë. Rroftë Sali Berisha?./CNA.al

Lajmet e fundit nga