LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Politika fjalët e pisët dhe politikanët një kategori e mallkuar”/ Rama çudit të rinjtë

15 Janar 2022, 11:29, Politikë CNA
“Politika fjalët e pisët dhe politikanët një kategori

Kryeministri Rama, në 30 vjetorin e FRESH ju është drejtuar të rinjve duke iu thënë se fjalë politikë,  ka hyrë në grupin e fjalëve të pista.

Sipas tij edhe politikanët janë janë kthyer në një kategori e mallkuar gjerësisht në biseda apo zhgarravitjet spontane në muret e rrjetit të metrosë sociale.

?Duke menduar se për ju është një sforco e vecantë që ditën e shtunë me këtë diell me ata që keni në krah, me të tjerë që mund ti shihni e thoni kur mund ta bëjmë një takim, të dëgjoni fjalime është mbase e tepërt. Mua m?u duk e udhës të bëj sot një fjalë ndryshe nga ato që keni dëgjuar dhe të merrem me politikën si fjalë e urryer për shumë kënd në kohët që jetojnë, e shkarravitur, sa në asnjë kohë tjetër, si asnjë fjalë tjetër, mes fjalëve më të këqija.

 Falë edhe një mundësie krejt të panjohur deri sa kohë më parë, që kjo kohë ua dha njerëzve për të hyrë në rrjete sociale si në korridore metroje ku lënë zhgarravina.  Fjala politikë ka hyrë në grupin e fjalëve të pista, dhe edhe politikanët janë kthyer në një kategori e mallkuar gjerësisht në biseda apo zhgarravitjet spontane në muret e rrjetit të metrosë sociale, aty ku friendsat hynë e dalin pa ndërprerje?, është shprehur Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga