LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bashës “nuk i del e keqja” me Metën/ Nxjerr videon dhe “shpërthen” në akuza

14 Janar 2022, 20:11, Politikë CNA
Bashës “nuk i del e keqja” me Metën/ Nxjerr videon dhe

Lulzim Bashës duket se nuk i ka dalë e keqja me presidentin Ilir Meta, ku në pak orë ka bërë dy postime, ku akuzon këtë të fundit si bashkëpunëtor me ish kryeministrin Sali Berisha në protestën e 8 janarit.

Në një postim në faqen zyrtare të PD, teksa është publikuar një video nga deklarata e Metës ku shprehet se ka komunikuar me deputetin Belind Këlliçi, theksohet se Berisha dhe Meta donin shkatërrimin e selisë për hallet personale, por nuk ja dolën dot.

?Ilir Meta u shfaq sot si bashkëorganizator i dhunës ndaj PD. Ai merrte informacion dhe jepte direktiva për sulmin nga banda e Berishës.

Berisha dhe Meta donin ta shkatërronin PD-në për hallin e tyre, por nuk ja dolën?, shkruhet në postim./CNA.al

Lajmet e fundit nga