LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk do të lëshojmë pe”/ Basha: Jam i gatshëm të marr çdo përgjegjësi

14 Janar 2022, 14:56, Politikë CNA
“Nuk do të lëshojmë pe”/ Basha: Jam i gatshëm

Pas marrjes në pyetje në Prokurori, Lulzim Basha në një deklaratë për media, është shprehur se sot demokratët duhet të ishin në një betejë kundër regjimit të Edi Ramës.

Përsa i përket deklaratve se ai është shoqëruar nga mercenarë dhe grup kriminelësh në datën e 8 Janarit, Basha është shmangur duke thënë se këto janë gënjeshtra, duke shtuar se është i gatshëm të marrë çdo përgjegjësi.

?Jemi të vendosur që të mos lëshojmë pe dhe të mos pranojmë për asnjë çast që pakica 30 vjeçare e tranzicionit të b ëhet e përhershme por që shumica e shqiptarëve dhe dëshira për ndryshim të marrë formë përmes zgjedhjeve të lira. E sot,ja si 8 janari kanë hyrë në histori si ditë të dhimbshme për shqiptarët që duan institucione të pavarura , t?i japin fund dhunës, korrupsionit dhe rruag për ta bërë këtë është të qëndrojmë së bashku.

Pse e fortifikuat seliinë dhe a dhatë shpjegime për personat e supozuar të armatosur brenda selisë? Si do ta kërkoni vitën e demokratëve?

Unë jam i gatshëm të marr përgjegjësitë që më takojnë dhe fjalët të përkthehen në vepra.  Valltarët e tranzicionit duan ta shkatërrojnë Partinë Demokratike që është një pengesë për ta.  Është një mison siç nuk mund të braktis fëmijët e mi, nënën time. Historian a ka vendosur në ballë të kësaj beteje. E di që shumica e shqiptarëve e duan ndryshimin. Nuk preferoj të kalojmë në metafora të tilla. PD ishte e përgatitur për çdo skenar dhe kishim një qëllimi, të shmangnim gjakderdhjen me 8 janar.Nuk kërkon prova për të rrëzuar gënjeshtrën. Gënjeshtrat e Sali Berishës kanë vazhduar me 9 shtator?, është shprehur Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga