LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Plas" në PS/ Braçe "kalon" në Opozitë

14 Janar 2022, 09:16, Politikë CNA
"Plas" në PS/ Braçe "kalon" në Opozitë

Ish-zëvendëskryeministri, aktualisht deputet i PS-së, Erjon Braçe, duket se e ka marrë shumë seriozisht rolin e opozitarit.

Kohët e fundit Braçe ka bërë disa postime, ku edhe ka shigjetuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje me rritjen e çmimeve.

Një ditë më parë, ndërsa i përgjigjej Ramës, i cili ka thënë se nuk i vendos Qeveria çmimet, Braçe shkruante se ?Qeveria nuk vendos çmimet, por mund të ndalojë abuzimet?.

Ndërkohë, mëngjesin e sotëm në një postim në rrjetet sociale, Braçe bën të ditur ka thirrur në interpelancë qeverinë Rama për rritjen e çmimeve të frutave dhe perimeve.

Deputeti Braçe shkruan se çmimet e lëndëve të para në bujqësi janë trefishuar dhe kostot e bujkut janë rritur, ndërsa çmimet e prodhimeve jo.

Postimi i plotë i Braçes:

ADVERTISING

#PERBUJQIT

#PERPUNEN

#PER CMIMET

INTERPELANCE NE KUVEND ME #QEVERINE! CMIMET E USHQIMEVE/PERIMEVE FRUTAVE TE FRESKETA JANE RRITUR; POR JO NGA FERMERI!

Nderkohe; CMIMET E LENDEVE TE PARA NE BUJQESI JANE TREFISHUAR! Kostot e bujkut jane rritur, cmimet e prodhimeve te tij JO! Raporti mes cmimit te imputeve dhe cmimit te produktit te bujkut eshte tmerresisht i padrejte:

1 kg URE kushton 110 leke, por 1 kg GRURE kushton 30 leke; 1 kg DAP kushton 110 leke, por 1 kg MISER kushton deri 38 leke; 1 kg NITRAT kushton 90 leke, por 1 kg DOMATE (me e mira) kushton 50 leke! CMIMET E DREJTA TE LENDEVE TE PARA, POR EDHE PRODUKTEVE TE BUJKUT, JANE DETYRE E QEVERISE!/CNA.al

Rritja e çmimeve revolton Braçen/ Mesazhi i fortë për Ramën  

?Çdo gjë tjetër pret?/ Braçe ?ultimatum? Ramës

Lajmet e fundit nga