LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha i përjashtoi/ Vokshi zbulon hapin e radhës së Komisionit në Kuvend

13 Janar 2022, 17:17, Politikë CNA
Basha i përjashtoi/ Vokshi zbulon hapin e radhës së Komisionit

Pas kryetari i shkarkuar Lulzim Basha i përjashtoi nga partia, deputetja Albana Vokshi ka zbuluar hapin e radhës së Komisionit të Rithemelimit.

E ftuar  në emisionin Zona Zero, Vokshi ka treguar se do të jenë prezentë në Kuvend me datën 17 Janar. Deputetja u shpreh se do të jenë në Kuvend për të denoncuar aferat korruptive të paktit Rama-Basha.

?Ne jemi zgjedhur nga demokratët si pjesë e listës së PD, do jemi prezent në datën 17 janar në Kuvend. Ne do jemi atje do marrim pjesë për të denoncuar aferat korruptive të paktit Rama-Basha. Do jemi opozitë e denjë për demokratët dhe për çdo qytetar që na ka votuar?, është shprehur Vokshi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga