Pas furnizimit me ushqime/ Basha pajis paramilitarët e tij me maska kundra gaz

13 Janar 2022, 16:07, Politikë CNA
Pas furnizimit me ushqime/ Basha pajis paramilitarët e tij me maska kundra

CNA.al përmes fotove dhe videove ekskluzive ka treguar ?prapaskenat? që nuk u panë gjatë protestës së 8 janarit.

Ditën e sotme, në një video të siguruar nga redaksia jonë treguam sesi dy persona ishin duke blerë ushqim për paramilitarët apo njerëzit e ngujuar në mbështetje të Lulzim Bashës.

Video është bërë gjatë ditës së protestës, në një nga qendrat tregtare pranë selisë së Partisë Demokratike.

Qartazi duken dy persona të cilët kanë mbushur dy karroca me sanduiçë tek një nga ambientet e shërbimit në këtë qendër tregtare.

Por pas furnizimit me produkte ushqimore, Luli i ka pajisur edhe me masa mbrojtëse që ti përdornin paramilitarët e tij kur të hidhnin gaz ndaj demokratëve.

Në një foto, duket qartazi që njëra prej tavolinave ka kundra gaz për tu siguruar mbrojtje mbështetësve të tij.

Masat janë marrë për të ngujuarit e Bashës, të cilët qëndruan në seli për një kohë të gjatë dhe duke qenë se kishin një plan të qartë, dhunimin dhe helmimin e demokratëve, ata kanë marrë masat e nevojshme që të mos dëmtohen./CNA.al

Video ekskluzive-Basha furnizon me ushqime banditët në PD/ Detajet që nuk u panë në 8 Janar

Lajmet e fundit nga