Një ditë para se të shkojnë në Prokurori/ Basha dhe Bardhi planifikojnë fundjavën bashkë

13 Janar 2022, 13:04, Politikë CNA
Një ditë para se të shkojnë në Prokurori/ Basha dhe

Lulzim Basha i shkarkuar ka thirrur mbledhjen e Këshillit Kombëtar.

Sipas një njoftimi të shpërndarë nga Gazment Bardhit, pas dy ditësh është thirrur mbledhja e Këshillit Kombëtar,

?Të nderuar anëtarë të Këshillit Kombëtar, Në vijim të datës së caktuar në mbledhjen paraardhëse, ju konfirmoj se mbledhja e Këshillit Kombëtar do të zhvillohet, ditën e shtunë, datë 15.01.2022, ora 16:30, në sallën e katit të II, selia qendrore e PD. Rendi i Ditës së mbledhjes është si më poshtë:
Informim mbi vendimet e Kryesisë së Partisë Demokratike dhe diskutime mbi situatën e krijuar nga aktet e dhunës në datën 8 Janar.
Shqyrtimi dhe miratimi i Rregullores së Brendshme të funksionimit të Këshillit Kombëtar, të përgatitut nga grupi i punës së ngritur me vendim të Këshillit Kombëtar nr. 172, datë 23.12.2021.
Diskutim dhe informim për planin e organizimit të partisë dhe ndarja e detyrave për anëtarët e Këshillit Kombëtar?
,  thuhet në njoftimine  Bardhit.

Kujtojmë se nëser Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi janë thirrur në Prokurorinë e Tiranës, për dhunën e ushtruar në protestën e 8 Janarit./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga