Protesta/ Këlliçi: Ky është momenti kur duhej ndërhyrja e policisë

13 Janar 2022, 20:24, Politikë CNA
Protesta/ Këlliçi: Ky është momenti kur duhej

Për deputetin e PD njëherësh anëtar i Komisionit të Rithemelimit Belind Këlliçi, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i shkarkuar Lulzim Basha janëbashkë. Në një intervistë televizive, ai tha se në protestën e rradhës nga ana e demokratëve, nuk është çudi që Rama të jetë në katin e dytë në zyrën e Bashës.

Sipas tij, ndërhyrja e policisë ishte e gabuar, ndërsa thekson se uniformat blu duhet të merrnin masat ndaj personave të armatosur që ishin brenda selisë blu dhe që ishin denoncuar me emra.

?Nga fraksioni i vulës dhe godinës nuk ka asnjë takim. Rama-Basha janë bashkë. Nuk mund të jetë çudi që në protestën e rradhës Rama duhet të jetë me Bashën në katin e dytë të selisë. Policia duhet të kishte ndërhyrë më përpara për të nxjerrë personat e armatosur. Ditë më parë kemi çuar emra të personave që qëndronin brenda selisë?, tha Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga