LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha “lëshon” Bardhin për të mbuluar aferat/ Ia kalon topin Bashkisë për ndërtimin e kullave në PD

13 Janar 2022, 20:30, Politikë CNA
Basha “lëshon” Bardhin për të mbuluar aferat/ Ia

Pasi në media qarkulloi projekti i ndërtimit të kullave në selinë e PD, Lulzim Basha ka lëshuar Gazment Bardhin për të mbuluar aferat e tij.

I ftuar në emisionin ?Opinion?, Bardhi është përpjekur të justifikohet duke ia kaluar topin Bashkisë dhe duke bërë përgjegjës kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj.

Ndër të tjera ai thekson se prej kohësh Bashkia e Tiranës është kthyer në një lavatriçe pastrimi parash.

?Nëse projekti është real, është hera e parë që dëgjojmë këtë. PD ka selinë e saj ka në përdorim për 99 vjet sipas kontratës.  

Bashkia e Tiranës prej kohësh është kthyer në një lavatriçe pastrimi parash. Përveç Erion Veliaj këtë informacion e ka Sali Berisha.

Të vetmit që kanë informacion janë dy Erion Veliaj dhe Sali Berisha .

Njerëz afër zotit Berisha e kanë publikuar disa orë përpara se media. Politikanë që janë të angazhuar në lëvizjen e zotit Berisha.

Unë nuk komunikoj me Erion Veliaj, është Sali Berisha.

Jo ka një lidhje për kthimin dhe kompensimit të pronave. Ajo vazhdon të jetë pronë shtetërore. E kemi në përdorim nga shteti shqiptar me një kontratë prej 99 vjetësh?, ka thënë Bardhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga