LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përgjakën demokratët/ Basha-Bardhi në prokurori apo do të marrim raporte mjekësore?

14 Janar 2022, 07:44, Politikë CNA
Përgjakën demokratët/ Basha-Bardhi në prokurori apo do

Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi janë thirrur sot nga Prokuroria e Tiranës për të dëshmuar për dhunën e ushtruar ndaj protestuesve demokratë më 8 Janar.

Demokratët ishin mbledhur paqësisht në oborrin e PD-së për t?u futur brenda në seli, mirëpo nga ana tjetër përveçse dyert ishin të blinduara, persona të maskuar dhe të armatosur nga brenda selisë u sulën mbi demokratët me ç?të mundnin, duke i përgjakur.

Basha dhe Bardhi do të pyeten në Prokurori, në lidhje me akuzat se brenda selisë blu ka pasur persona të armatosur dhe me precedent penal.

Gjithashtu ata do të pyeten edhe për dhunën me mjete të forta si dhe përdorimin e bombolave anti-zjarr nga personat që ndodheshin brenda  selisë, kundrejt demokratëve që ndodheshin në oborr.

Deri më tani nuk ka ndonjë njoftim nga Basha dhe Bardhi nëse do t’u përgjigjen thirrjes së prokurorisë.

Por, Lulzim Basha ndër vite për disa akuza që rëndonin ndaj tij për korrupsion, i është shmangur drejtësisë me raporte mjekësore.

Ia ka hedhur pa u laguar duke shpëtuar me procedurë.

A do të marrë raport mjekësor edhe sot Lulzim Basha, pasi dhunoi dhe gjakosi demokratët me 8 Janar?/ E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga