Bardhi pranon dhunën ndaj demokratëve në protestën e 8 janarit

13 Janar 2022, 21:25, Politikë CNA
Bardhi pranon dhunën ndaj demokratëve në protestën e 8

Sekretari i shkarkuar i PD Gazment Bardhi ka pranuar dhunën ndaj demokratëve në protestën e datës 8 janar.

Në një intervistë për emisionin Opinion, Bardhi u justifikua duke thënë se protestuesit shkelën vijën e kuqe dhe ndaj u qëlluan me shkopinj.

Diskutimi në studio:

Pyetje: Kush i thirri në seli ata që qëllojnë me shkopinj?

Bardhi: Nevoja e vet për t?u mbrojtur.

Ministri Bledi Çuçi i dërgon mesazh Blendi Fevziut: Nuk janë punonjës policie, janë demokratë që godasin njëri-tjetrin.

Bardhi: Nuk e di kush janë ata persona. Dalin nga ballkoni i zyres. Qëllojnë me shkopinjtë që kanë hedhur protestuesit. Ballkoni është jashtë zyrës. Në rrethana të tjera, nëse do ishte nje njeri që do gjak, ajo zonë e shkelur nga protestuesit është brenda zonës së kuqe të shkeljes. Ata aty nuk kanë kryer asnjë krim.

Artan Hoxha: Latë kokrrën e namit duke mohuar.

Bardhi: Brenda selisë kam qenë unë në krye të detyrës. Siç jam çdo ditë. Si mund të të bëjë përshtypje pse unë jam në zyrë, dhe nuk të bën një njeri që ka një javë që thotë do shkojmë të marrim selinë./CNA.al

Lajmet e fundit nga