Zyrtari i lartë i policisë paralajmëron: Do padis për shpifje Gazment Bardhin

13 Janar 2022, 21:56, Politikë CNA
Zyrtari i lartë i policisë paralajmëron: Do padis për

Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale Tonin Vocaj ka paralajmëruar padi penale për shpifje ndaj Gazment Bardhit.

Në një reagim, Vocaj, teksa ka hedhur poshtë deklaratën e Bardhit për ndërhyrjen me vonesë të policisë në protestën e 8 janarit, shprehet se gjatë karrierës së tij nuk ka qenë asnjë herë pjesë e inskenimeve, ndaj dhe do ndërmarr këtë hap.

?Lidhur me deklaratat e Gazment Bardhit hedh poshtë të gjitha shpifjet dhe akuzat mbi mua dhe policinë e shtetit. Kam 40 vite pjesë e Policisë së Shtetit dhe kurrë nuk kam qenë pjesë e inskenimeve. Pas këtyre akuzave jam konsideruar me seriozitet një kallëzim për shpifje ndaj zotit Bardhi?, shprehet Vocaj.

Nga studio e Opinion, Bardhi u shpreh se: ?Pushka Top! Të gjitha informacionet që i janë dërguar partnerëve, është kriminel, e përsëris, që ka tentuar të inskinojë ngjarje të pavërteta për të përfshirë individë të pafajshëm. Ka mbajtur 11 persona në burg pse kanë lagur me ujë protestuesit?./CNA.al

Lajmet e fundit nga