LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-Basha vijon “çmendurinë” e tij/ Berisha kërkonte gjakun e demokratëve

14 Janar 2022, 09:37, Politikë CNA
Video-Basha vijon “çmendurinë” e tij/ Berisha

Zyra e shtypit e Lulzim Bashës vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të ish-kryeminisrit Sali Berisha.

Së fundi, zyra e shtypit e Bashës, në vijim të ?çmendurisë së tij politike?, shkruan se Berisha kërkonte që mbi gjakun e demokratëve të negocionte non-grata-n e tij.

?Vetëm një njeri në hall të madh mund të mashtrojë hapur shqiptarët për dhunën dhe terrorin e ushtruar kundër PD.  Sali Berisha ishte ideatori dhe urdhëruesi i dhunës dhe terrorit. Sali Berisha kërkonte që mbi gjakun e demokratëve të negocionte ?non grata-n? e tij. Njësoj si ai, edhe ndihmësit e tij të sulmit përpiqen të mohojnë dhunën që e pa gjithë bota. Demokratët e kuptuan dhe u shkëputën përgjithmonë nga ata që e kanë përdorur dhunën si mjet politik!  NE KEMI ZGJEDHUR TË ARDHMEN.”-thuhet ne reagim. /CNA.al

Lajmet e fundit nga