LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Inceneratorët blenë dhe analistët”/ Meta “fsheh” emrat

14 Janar 2022, 12:27, Politikë CNA
“Inceneratorët blenë dhe analistët”/ Meta

Presidenti Ilir Meta sot është kujtuar të reagojë edhe në lidhje me aferën e koncesionit të inceneratorëve.

Në një deklaratë për mediat nga Presidenca, Meta e cilësoi koncesionin e inceneratorëve si aferë, në kurriz të taksapaguesve.

Sipas tij me këto para janë paguar edhe analistë.

?Inceneratorët, është denoncuar dhe më para këtu. Po e shikoni vetë. Janë paratë e taksapaguesve. Janë paguar dhe analistë.?-tha Meta.

Por, presidenti nuk tha asnjë emër, se kush janë këta analistë që paguhen nga afera korruptive./CNA.al

Lajmet e fundit nga