LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Katër ditë para seancës për shkarkimin/ Meta sulmon Gjykatën Kushtetuese

14 Janar 2022, 11:45, Politikë CNA
Katër ditë para seancës për shkarkimin/ Meta sulmon

Presidenti Ilir Meta, është shfaqur sot në një konferencë për media, të parën për këtë vit.

Ai ka folur për vizitën e tij në Maqedoninë  veriut dhe takimet e atje.

Më tej ai ka thënë se për të nxjerrë një datë për zgjedhjet vendore, priste vendimin e Gjykatës Kushtetuese.

?Prisja që Gjykata Kushtetuese,  ti kthente popullit shqiptar vullnetin e tij për të zgjedhur përfaqësuesit real për kryetarë bashkish dhe këshillat vendor. Përkundër kësaj pritshmërie, ku do të duhej të kishte një vendim përfundimtar, kjo Gjykatë nuk mori asnjë përgjegjësi?, ka thënë Meta, duke nënvizuar se është zhgënjyer.

Dalja e tij në publik ka ardhur katër para se të mbahet seanca në Kushtetuesë për shkarkimin e tij./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga