LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto- 21 katëshi pa lejë në Tiranë/ Malltezi “zbulon” zyrat e pronarëve të inceneratorëve

14 Janar 2022, 15:14, Politikë CNA

Te një kullë me 21 kate pa leje në zonën e ish-bllokut në Tiranë, ku janë shtuar edhe 5 kate të tjera, ndodhen zyrat e pronarëve të inceneratorëve.

Kështu shprehet anëtari i Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, duke shtuar se dy prej tyre, Klodian Zoto dhe Stela Gugallja, janë në kërkim ‘në drejtim të paditur’ nga policia, jo për grup të strukturuar kriminal dhe aferën 430 mln euro, por për një akuzë të sfumuar, për dhënie ryshfeti Lefter Kokës.

Gjithashtu, Malltezi thotë se dy ditë më parë në këtë godinë është parë të hynte zv/kryeministri Arben Ahmetaj.

?Tek kjo ndërtesa (21 kate pa leje por tani me leje për shtesë 5 kate mbi 21 kateshin pa leje) kanë zyrat Mirel Mertiri, Stela Gugallja dhe Klodian Zoto. Siç dihet këta dy të fundit janë në kërkim ?në drejtimin e paditur? nga policia por jo për krijim grupi të strukturuar kriminal për vjedhjen e 430 miljonë ? duke shpikur mafien e plehrave, por për rryshfete të paligjshme të dhëna Lefter Kokës që i mashtruan si për shpenzime ndërtimi. Tek kjo ndërtesa u pa parmbrëme Miku i ngushte i Mirel Mertirit, Arben Ahmetaj. Nuk dihet nëse po i çonte ushqim të ngujuarve apo mbyll pazaret e rradhës pasi sado vjedhje e rëndë dhe korrupsion ashiqare të jetë me inceneratorët, Rama-Ahmetaj-Agaçi-Veliaj-Bllako (dhe gjithë 90% të mediave që blenë me paratë publike që përlanë) na garantuan se do vijojnë pagesat qindra miljona euroshe për inceneratorët! Meqë ra fjala, a di njeri nëse kuklla e Soros ka deklaruar ndonjë fjali të vetme për vjedhjen e 430 miljone ? me këta që rregjistrojnë kompani guacka, fallsifikojne kinse eksperienca dhe blejnë heshtjen e 90% të mediave me paratë që vjedhin? Apo ç?e deshe?

?Fajin e ka Saliu!?

(P.S. Kjo është pamja nga kryeministria. A ka ndonje arkitekt që ti duket e bukur kjo pamje me arkitekturë sovjetike të kombinuar me utilitariste KÇK dhe utopistë/ufo majë saj? Po ndonjë psikiatër e shpjegon dot përveç nevojës për të përlarë para e asgjë tjetër?)?, shkruan Malltezi./CNA.al

Lajmet e fundit nga