LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po sakrifikohem për demokratët”/ Lazaj “shpërthen” ndaj Bashës: Ke 8 vjet po i përdor për përfitime financiare

14 Janar 2022, 16:25, Politikë CNA
“Po sakrifikohem për demokratët”/ Lazaj

Anëtarja e Këshillit Kombëtar në PD Minushe Lazaj ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së kryetarit të shkarkuar Lulzim Basha, i cili pas dhënies së dëshmisë në prokurori u shpreh se po sakrifikohet duke qëndruar në krye të PD dhe këtë e bën për demokratët.

Por për Lazaj, Basha ka 8 vjet që demokratët i ka lënë rrugëve, duke theksuar se gjatë kësaj kohe i ka shfrytëzuar për përfitime financiare.

Në një postim në rrjetin social Facebook, ajo shkruan se Basha duhet të dëgjojë vullnetin e demokratëve që e shkarkuan dhe të largohet nga drejtimi i partisë.

?Aman se na çudite fare tani!!!

Po sakrifikohem thotë!? Ky që ka 8 vjet që sakrifikon çdo demokrat, çdo mund, sakrificë e investim të tyre për interesat e tij kryesisht financiare. Ky që karrigen e kryetarit të opozitës e ka përdorur vetëm të ngrejë një perandori marramëndëse pasurie. Ky që i shfrytëzoi me çdo betejë të lënë në rrugë.

Nëse do të bësh diçka të vetme dhe reale për demokratët hiq dorë nga uzurpimi i karriges, i godinës se tyre qëndrore, liroi nga kriza që vet shkaktove duke hapur rrugën e zgjedhjeve dhe rithemelimit të PD.

Nëse do vërtet të bësh diçka për demokratët dëgjo zërin dhe verdiktin e tyre që të kanë shkarkuar me 44 mijë vota.

Këtë ?sakrificë? bëj ti. Kaq?, shkruan ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga