LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dilni dhe provoni me votë sa ju vlen lëkura”/ Demokratët njëzëri: Poshtë Lulzim tradhtari

15 Janar 2022, 10:08, Politikë CNA

Lulzim Basha u shkarkua nga demokratët me referendum me 18 dhjetor 2021. Shkarkimi i tij ishte i pritshëm, pas disa humbjeve dhe dështimeve radhazi.

Për tetë vite me radhë Basha i braktisi demokratët, nuk u bë kurrë kryetari i tyre dhe më në fund ata i treguan vendin, duke e shkarkuar.

Por, me paturpësi dhe pa dinjitet Basha nuk shkulet nga zyrat e PD. Për më tepër, ka ndërruar bravat, ka blinduar dyert dhe ngujohet herë herë aty brenda.

Sikur të mos mjaftonte , kjo ai me 8 Janar nëpërmjet njerëzve të armatosur dhe të maskuar që kishte në selinë e PD ?së, ai dhunoi demokratët që kërkonin të hynin në godinë.

Basha përgjaku dhe helmoi demokratët dhe tashmë dhunuesi në rrugën pa krye ku është future del dhe lëshon akuza ndaj të tjerëve për shkatërrimin e Partisë Demokratike.

Basha, nuk dihet se me çfarë logjike, bën përgjegjës, ish kryeministrin Sali Berisha, Presidentin Ilir Meta dhe për ta bërë më të besueshme këtë logjikë përmend edhe kryeministrin Edi Rama.

?Ilir Meta u shfaq si bashkëorganizator i dhunës ndaj PD. Ai merrte informacion dhe jepte direktiva për sulmin nga banda e Berishës.

Berisha dhe Meta donin ta shkatërronin PD-në për hallin e tyre, por nuk ja dolën?, shkruhet në rrjetin sociale të Partisë Demokratike.

Kjo deklaratë ka sjellë reagim të ashpër të demokratëve të cilët u dhunuan me 8 Janar nga Lulzim Basha dhe njerëzit e tij të maskuar e të armatosur.

?Je bërë për të qeshur Lul marrja, jep dorëheqjen?edhe unë demokrat jam distancohem nga propaganda klienteliste e juaja..

 Ju nuk jeni Partia Demokratike..ju jeni partia kimiko-mercenare edviniste..poshtë tradhtarët e demokratëve, poshtë dhunuesit e demokratëve..

 I merr të keqen Belindit, Lul kimiku, edhe roja gëzon më respekt se ty..

Do të thotë që dole hapur që je me Ramën..

 Po bëheni më keq se Mero Baze, mosmirënjohës njerëz të flliqur paskeni qenë?

Ju tani ndërroni emrin nga Parti Demokratike në parti e bravës, ose Gaz Lul kuqi?

Jeni bërë si rilindja?ju quani banditë mercenarë ata që votuan për ju..

Gazin e fitoi gjyqin me atë peden që i ka marrë qenin, kur u ndamë apo akoma pa qen?.

Hiq dorë se demokratët janë me gjigandin?.

Neveri për këtë grup frymorësh që kanë uzurpuar PD-ën.,.Dilni dhe provoni me votë sa ju vlen lëkura..

ikni o zhele se na e shpifët..

Ore ju aty tek shoqata nuk e paskeni kuptuar që do t?ju zhdukim nga harta politike..

Poshtë Lulzim tradhtari, poshtë laviret e Ramës, që kanë uzurpuar PD-në?

Partia e LGBT e Lul bravës hap tenderin e bravave për shuarjen e protestave?..?.

Këto janë disa nga regimet e demokratëve, të cilat po i sjellim më poshtë të plota./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga