LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dimri i vetmisë së madhe”/ Pas largimit të Rushajt, Basha nis “joshjen” tek pakica e mbetur

15 Janar 2022, 17:14, Politikë CNA
“Dimri i vetmisë së madhe”/ Pas largimit të Rushajt,

Për Lulzim Bashën, duket se ka nisur ?Dimri i vetmisë së madhe?, i cili po mbetet gjithmonë e më i vetmuar.

Rrjedhjet nga deputetët po shtohen dhe pakica pranë tij ka nisur të ?joshet? me poste të ndryshme.

Alfred Rushaj, nënkryetari i PD dhe mbështetësi i Lulzim Bashës e ka ?tradhtuar? këtë të fundit duke dhënë dorëheqjen. Ky lajm u njoftua në mbledhjen e Këshillit Kombëtar që u mbajt mbrëmjen e sotme.

I ndjerë i braktisur, Basha e ka justifikuar largimin e tij me zhvillimin e disa projekteve të tjera politike. ?Edhe pse z. Rushaj nuk është sot prezent në mbledhje për arsye shëndetësore, unë dua ta falenderoj atë për gjithë punën e jashtëzakonshme që ka bërë gjatë kësaj periudhe, dhe bashkërisht jemi duke punuar për një projekt të përbashkët politik për të ardhmen, që ndihmon dhe con përpara sfidat që ka PD?, është shprehur Basha.

Pra largimi i Alfred Rushajt, ka treguar se Basha po lihet i vetëm edhe nga mbështetësit e tij më të afërt, se pjesa më e madhe e deputetëve ka kohë që e kanë braktisur dhe i janë bashkuar ish kryeministrit Sali Berisha.

Ndërsa pakica që i ka ngeluar tashmë Lulit, ka nisur ta ?joshë? me poste, ku Grida Dumës i ka bësuar komisionin e Shëndetësisë, Dhurata Çupit nënkryetare tek Ligjet, Flutura Açkën në krye të komisionit të Arsimit, si dhe Xhelal Mziun sekretar në Sekretariatin për Buxhetin.

Ndërkohë që pritet të shihet nëse do ketë akoma largime nga rradhët e Bashës dhe me sa deputetë do ngelet ky i fundit në selinë e PD që e ka bunkerizuar nga të gjitha anët./CNA.al

Rushaj braktis Bashën, jep dorëheqjen nga drejtimi i grupit parlamentar

Lajmet e fundit nga