Demokratët e Fierit “surprizojnë” Bashën

16 Janar 2022, 10:06, Politikë CNA
Demokratët e Fierit “surprizojnë” Bashën

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të tentojë t?i hedhë hi syve demokratëve.

Edhe pse i shkarkuar me votat e demokratëve, në referendumin e 18 Dhjetorit, Basha vijon ?teatrin e tij?.

Sot, Basha ka njoftuar se do të zhvillojë një takim në Fier, por është ?surprizuar? nga demokratët, të cilët e kanë pritur me protesta.

?Lulzim Basha non grata në Shqipëri  dhe në Fier. I ka marrë urdhërat nga Edvin Rama ?, është shprehur një qytetar.

?Sot kemi dalë të protestojmë ndaj tradhtarit që tradhtoi demokratët?, ka thënë një tjetër qytetar.

?Ai helmoi veten e tij me gaz, i ka bërë varrin vetes dhe jo demokratëve të thjeshtë?, tha një nga demokratët./ CNA.al

Lajmet e fundit nga