“Lërë alkoolin Lul, e ke tepruar”/ Mesazhi i fortë për Bashën

16 Janar 2022, 07:08, Politikë CNA
“Lërë alkoolin Lul, e ke tepruar”/ Mesazhi i fortë

Aktori i humorit Julian Deda, ka ironizuar kryetarin e shkarkuar të PD, Lulzim Basha, pas vendimit të këtij të fundit për ta shkarkuar nga Këshilli Kombëtar, së bashku me 219 anëtarë të tjerë.

Në një postim në rrjetet sociale, Julian Deda shkruan se Basha duhet ta kuptojë se është thjeshtë një deputet dhe nuk mund të përjashtojë as shkarkojë asnjë.

Më tej, ai ironizon Bashën, ndërsa shkruan ?lërë alkoolin se je çoroditur fare?.

?Bashkë me 219 anetare te tjere te keshillit kombetar, Lul gropa me paska shkarkuar edhe mua. Sa qesha. O Lul, sa i trashe je, kur do ta kuptosh se nje deputet i thjeshte, i perjashtuar nga zyra e kryetarit te partise me voten e 44 mije demokrateve, as nuk mund te shkarkoje dhe as nuk mund te ngarkoje njeri.

Tani duhet te jesh duke fjetur, se u lodhe shume sot tek ai takimi me 11 te rinj socialiste te hyrja e pallatit, por neser kismet kur te zgjohesh nga dreka, lexoje kete dhe thirri mendjes se u bere gazi i botes, u bere meme o mavri me boje.

P.s. Edhe ler alkolit, se e ke tepruar keto kohe, je çoroditur fare.?-shkruan Julian Deda./CNA.al

Lajmet e fundit nga