“Dëshpërimi është në plan të parë”/ Kokalari: Basha do hyjë në histori si më i padenjë dhe i korruptuar

15 Janar 2022, 19:31, Politikë CNA
“Dëshpërimi është në plan të

Aktivistja Evi Kokalari ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vendin tonë.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, teksa ka publikuar një foto nga takimi i Bashës me të rinjë dhe një tjetër të mesazhit që u kërkon delegatëve të Fierit ta presin, ajo shprehte se ai në planë të parë këto ditë ka dëshpërimin.

Kokalari thekson se Basha do futet në historinë e politikës Shqiptare si prototipi i politikanit më të padenjë dhe të korruptuar, duke shtuar se edhe Edi Rama duket më njerëzor në këtë pikë.

?Dëshperimi i Lulzim Bashas është në plan të parë këto ditë. Sot u takua me ata që ai i quajti të ?rinjtë? e Tiranës, por që në fakt nga foto duken si një grup minorenësh.

Nesër, për takimin e tij në Fier, ju ka kërkuar delegatëve të 11 Dhjetorit që votuan për shkarkimin e tij, të shkojnë në takim.

Lulzim Basha do futet në historinë e politikës Shqiptare si prototipi i politikanit më të padenjë dhe të korruptuar. Dhe Edi Rama duket më njerëzor në këtë pikë?, shkruan Kokalari./CNA.al

Lajmet e fundit nga