Pasanikët e pushtetit apo parazitët e pasur të opozitës?!/ Ish-ministri në “hall”, kë të zgjedhë

16 Janar 2022, 09:14, Politikë CNA
Pasanikët e pushtetit apo parazitët e pasur të opozitës?!/

Ish-ministri I Drejtësisë, Ylli Manjani, shkruan se me këtë sistem zgjedhor dhe përbërje partiake që ka Shqipëria, nuk ka pse shkon të votojë fare.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani thekson se mungojnë alternativat dhe se vota e tij nuk bën diferencë.

?Nëse do ishim në zgjedhje politike këto kohë, me këtë strukturë dhe përbërje partiake, si dhe me këtë sistem zgjedhor hajdut, unë nuk do lodhesha fare të shkoja të votoja.

Kë të votoj?

Bodyguardët e pushtetit apo të opozitës?!

Apo të dal të zgjedh cili bunker është më i fortë?!

Kë të zgjedh?! Amerikanllëkun e qeverisë apo amerikanllain e opozitës?!

Pasanikët e pushtetit apo parazitët e pasur të opozitës?! Jo po më thoni ju kë të zgjedh?!

Kë të votoj ata që sbëjnë zgjedhje fare apo Nulin që s?e voton as partia e vet!? E pse të dal ti votoj unë?!!

Pastaj, pse të votoj kur dihet rezultati?!

Vota ime nuk bën diferencën.

Apo ka një garë programesh këtu?! Hahahahahahahah. Programet, idetë, projektet janë ushqim për budallenjtë?

Shkurt muhabeti, në këto kushte nuk votohet.

Nuk e di në do ndryshojë gjë, por si hallvë e ftohtë duket??-shkruan Ylli Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga