Basha dështon në takimin me të rinjtë/ Demokratët zbulojnë mashtrimin

16 Janar 2022, 08:21, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të tentojë t?iu hedhë hi syve demokratëve, ndërkohë që në fakt është braktisur në masë nga këta të fundit.

Një ditë më parë, Lulzim Basha, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, shkruan se ka zhvilluar një takim me të rinjtë e FRPD, ndërsa shton se ata janë forca dhe frymëzimi i PD.

?Një ditë e bukur mes të rinjve dhe të rejave në prag të zgjedhjeve të Forumit Rinor. Të rinjtë e FRPD janë forca dhe frymëzimi i familjes tonë politike, që me vendosmëri kanë zgjedhur të ndërtojnë një të ardhme më të mirë.?-shkruan Basha.

Por, pas këtij postimi, demokratët i janë ?vërsuluar? me komente, duke e akuzuar se në takim ka marrë socialista dhe patronazhistët e Ramës.

?Ke bërë mix, rilindas, e demokratët e fisit tuaj. Sa qesharak je bërë, më vjen keq, asnjëherë s?ke qënë udhëheqqs aq mq pak LIDER?-shkruan një komentues.

Më tej një tjetër shkruan ?O pleh dhe socialista ke marrë sa për shfaqje o qelbësirë, ti ka grumbullu Rama se do i japësh vota në parlament.?

Po ashtu një qytetar shkruan ?Të ka dhënë borxh Ramovici të gjithë patronazhistët. Dil e tako delegatët, anëtarët nëpër rrethe, dil nga bunkeri o llum, dil të shikosh se sa të duan Demokratët?.

Ndërsa një demokrat shkruan ?Prandaj i helmove me gaz me 8 janar…..?

?99% e demokratëve nuk duan të të shohin me sy duket që nga komentet. Por ti me sa duket kënaqesh kur të urrejne e shajnë se ska mundësi! Po kënaqesh eksitohesh? O pervers?.-shkruan një tjetër.

Më poshtë disa nga komentet:/CNA.al

Lajmet e fundit nga