Berisha ngre sallën në këmbë: “O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do”

16 Janar 2022, 10:42, Politikë CNA
Berisha ngre sallën në këmbë: “O Sali, o hero,

Ish kryeministri Sali Berisha, sot në një takim me demokratët, me rastin e 31 vjetorit të rithemelimit të degës së PD, në Shkodër, është pritur në një mënyrë të jashtëzakoshme.

Qindra demokratë kanë pritur brenda dhe jashtë ambienteve të Pallatit të Sportit, liderin historik, Sali Berisha.

Ata janë ngritur të gjithë në këmbë dhe njëzëri kanë thirrur: ?O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do?.

Ashtu si në çdo takim, emra të njohur të PD-së në Shkodër i janë bashkuar takimit në Pallatin e Sportit, si kryebashkiakja Voltana Ademi, Bardh Spahia, Lorenc Luka, Arvid Bushati etj.

Ndërkohë të pranishëm janë edhe Belind Këlliçi, Edmond Spaho dhe të tjerë drejtues të PD-së/ CNA.al

Lajmet e fundit nga