Foto-Basha në Fier/ Shoqërohet nga i dënuari për vjedhje

16 Janar 2022, 11:31, Politikë CNA
Foto-Basha në Fier/ Shoqërohet nga i dënuari për vjedhje

Është qesharake të dëgjosh deputetin Lulzim Basha që flet për të ardhmen dhe ndarjen me të shkuarën, nga krahu i djathtë i Agron Kapllanaj i dënuar për vjedhje në Itali!

Është edhe më e dhimbshme të shohësh se Basha i ka ?nderuar? fierakët duke komanduar për kryetar partie një të dënuar ordiner.

Kjo flet shumë si për mbështetjen e tij në këtë qark, ashtu dhe për sloganin si është PD-ja sot, do jetë Shqipëria nesër.

Kapllanaj njihet si mbështetës i Lulzim Bashës, por ai është më i njohur për shkak se skeda e tij penale në Itali është mjaft e pasur.

Ndonëse i dënuar për vjedhje në Itali, ‘njeriu’ i Bashës, njëkohësisht i komanduar si kryetar partie në Fier, flet për moralin që duhet të ketë politikani në politikë.

Kapllanaj ka qenë dënuar me dy vite burg në Itali për vjedhje, e cila verifikohet edhe në formularin e dekriminalizimit.

Dënimi i tij është dhënë nga Gjykata e Firences. Por kjo s’e pengon aspak atë që të flasë për moralin në politikë./ Syri

Lajmet e fundit nga