Berisha: Rama ka në kontroll të plotë ish kreun e opozitës, Basha

16 Janar 2022, 11:41, Politikë CNA
Berisha: Rama ka në kontroll të plotë ish kreun e opozitës,

Ish kryeministri Sali Berisha, në takimin e tij me demokratët ka theksuar edhe një herë se kryeministri Edi Rama përveçse ka kapur të gjitha institucionet, ka në kontroll të plotë Lulzim Bashën dhe pluralizmin.

Berisha shprehet se sot kemi një narkokryeministër që bashkëpunon me banda dhe disponon miliarda euro nga konteinerët e trafiqeve të drogës dhe taksave.

?Sot Edvin Rama kontrollon pushtete shumë më tepër se Ramiz Alia, diktatori i fundit komunist në vitin 91. Ai kontrollon narkoekzekutivin, narkoparlamentin dhe narkodrejtësinë. Ai ka zëvendësuar shtetin ligjor me shtetin e krimit dhe drogës. Së fundi në një akt që tejkalon çdo imagjinatë, ai vendosi në kontroll të plotë ish kreun e opozitës dhe pluralizmin shqiptar. Ne jemi para një situate ku vetëm guximi juaj do tu japë përgjijgen më të merituar.

Shpesh herë kam deklaruar se revolucioni është i njëjtë me atë të vitit 91 edhe atëherë regjimi bënte gjithçka por nuk mori dot peng pluralizmin, nuk mori dot peng PD.

Po sot si jemi, sot kemi një narkokryeministër që kontrollon çdo gjë që disponon miliarda euro të vjedhura në taksa, disponon miliarda që vijnë me konteiner me tarfiqet e drogës, kemi narkokryministër ka arrestuar 37 mijë qytetarë, për çështjen civile, për të mbjellur frikë e terror, narkokryeministër që bashkëpunon me bandat”, tha Beirsha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga