Protesta në selinë e PD/ Ambasada e SHBA apel qytetarëve të saj

7 Janar 2022, 14:25, Aktualitet CNA
Protesta në selinë e PD/ Ambasada e SHBA apel qytetarëve të

Ambasada amerikane ka reaguar për protestën e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, ditën e nesërme në selinë e Partisë Demokratike.

 

Në njoftimin e saj, ambasada i bën thirrje qytetarëve të saj që të shmangin tubimet.

 

?Mesazh për qytetarët amerikanë: Protesta e planifikuar më 8 janar 2022
Vendndodhja: Tiranë: Selia e Partisë Demokratike

Data/Ora: E shtunë, 8 janar 2022, duke filluar nga ora 12:00
Qytetarët amerikanë njoftohen se një grup ka bërë thirrje për protestë në selinë e Partisë Demokratike.
Qytetarët amerikanë këshillohen të shmangin çdo tubim të madh në qytet. Ndërsa shumë organizime të mëdha publike mund të zhvillohen në mënyrë paqësore, disa situata mund të ndryshojnë shpejt dhe në mënyrë të paparashikueshme dhe pjesëmarrësit mund të zhvendosen në pjesë të tjera të qytetit.
Monitoroni mediat lokale për informacionet më të fundit dhe ndiqni udhëzimet e autoriteteve lokale të zbatimit të ligjit.
Shmangni tubimet e mëdha dhe çdo zonë ku demonstratat janë të pashmangshme ose në vazhdim?, thuhet në njoftimin e ambasadës./CNA.al

Lajmet e fundit nga