LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Njerëz të armatosur në selinë e PD/ Breçani nxjerr informacionet e forta, çfarë e pret Bashën

6 Janar 2022, 21:02, Aktualitet CNA

Sot në media ka qarkulluar një foto ku brenda selisë së PD, shihen njerëz të maskuar dhe të armatosur.

Lidhur me këtë ka folur dhe ish-drejtues i policisë Erzen Breçani në Opinion.

Ai tha se Basha mbrohet nga Garda, dhe në këtë rast, nëse brenda selisë evidentohen njerëz të armatosur dhe pa identitet duhet të merren masa dhe përgjegjësia bie mbi Bashën.

?Kam informacionet e mia, por kam rezerva.

Ka persona problematik që nuk e di kanë dalë jasht apo jo akoma.

Sot nëse Garda e ka në mbrojte Lulzim Bashën dhe nëse evidentojnë njerëz të maskuar pa identitet duhet të njoftojnë drejtuesit e tyre të marrin masa.

Aq më tepër, një person në jetën normale nëse je në makinë me shokun tend e kapet me armë, ti shko për përfshirje krimi.

Përgjegjësinë për këta njerëz që hyjnë brenda PD nëse janë njerëz që kanë vuajtur dënimin e ka ai që drejton partinë?, tha Breçani.

 

Lajmet e fundit nga