LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama dhe Manastirliu inagurojnë Pediatrinë e Re në QSUT/ Hapen dyert për fëmijët në nevojë

6 Janar 2022, 12:01, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastriliu kanë inaguruara pediatrinë e re në QSUT.

Pediatria ka hapur dyert e saj për çdo fëmijë në nevojë për shërbim mjekësor. Manastirliu është shprehur se ky është një ndër investimet më moderne që i kanë dhën ën jë tjetër pamje këtij spitali, ku fëmijët tashmë do të marrin shërbim në kushte bashkëkohore.

Ministrja ka zbuluar se investimi është kryer në çdo kat të saj, nga pavioni i vizitave, tek reanimacioni e deri tek pavioni i kirurgjisë.

?Qendra Spitalore Universitare ?Nënë Tereza?- Pediatria e Re hap dyert e përkujdesjes optimale për fëmijët në nevojë për shërbim shëndetësor?, shkruan Rama në rrjete sociale./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga