“Kriza energjetike ka kosto”/ Rama u përgjigjet qytetarëve: Nuk i vendosim dot një bravë

5 Janar 2022, 16:37, Aktualitet CNA
“Kriza energjetike ka kosto”/ Rama u përgjigjet

Kryeministri Edi Rama gjatë komunikimit live ka folur dhe për krizën energjitike në Kosovë dhe vend duke thënë se Shqipëria po e përballon me sukses pasi qeveria është bërë mburojë për familjet shqiptare.

?Kriza energjitike është një fakt për të gjithë dhe fakti që në Shqipëri kjo krizë nuk po ndihet në familje e biznese do të thotë se Shqipëria po ia del ta përballojë pasi qeveria është bërë mburojë e tyre. Kjo përballje ka kosto, është e përditshme dhe krizës energjitike nuk i vendosim dot një bravë. Kosova është në situatë kritike që lidhet edhe me një trashëgimi të vështirë të një sistemi problematik të energjisë. Më vjen mirë që ta ndihmonim për 2 ditët e Vitit të Ri. Sido që të jetë mundësia përsëri do të ndihmojmë Kosovën.

E ardhmja e Shqipërisë është si e atyre familjeve që u  isëm për të kaluar detin dhe falë punës e sakrificës ia dolën të integroheshin plotësisht pavarësisht se nuk do të jenë për një peruiudhë të pasurit në vendet që kanë shkuar. Nuk do të jemi ndër më të pasurit e këtij kontinenti, por do të jemi të integruar me dinjitet?, tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga