Pas festave në atdhe, emigrantët kthehen ne vendet e punës/ Fluks në Doganën e Kapshticës

4 Janar 2022, 08:07, Aktualitet CNA
Pas festave në atdhe, emigrantët kthehen ne vendet e punës/ Fluks

Festat e fundit, kanë regjistruar dhe hyrjet dhe daljet më të shumta në pikat kufitare.

Pas mbarimit të festive, është rritur numri i personave që dalin nga Shqipëria, për t? tu, kthyer në vendet e ku jetojnë dhe punojnë.

Kështu nga Dogana e Kapshticës njoftohet se me datë 3 janar, kanë hyrë 1250 dhe kanë dalë 3063 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Ndërsa në pikën kufitare të Qafë-Thanë, kanë hyrë 2120 dhe kanë dalë 1913 shtetas të huaj dhe shqiptarë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga