LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Artan Hoxha zbulon detajet/ Garda nuk është në selinë e PD

4 Janar 2022, 17:18, Aktualitet CNA
Artan Hoxha zbulon detajet/ Garda nuk është në selinë e PD

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha duket se është në panik nga demokratët, aq sa ka urdhëruar fortifikimin e selisë së PD-së, duke vendosur dyer të blinduara dhe kangjella pas dritatareve të veshura me adezivë.

Por Basha nuk është mjaftuar  me kaq. Ai i ka bërë dhe një raport Gardës së Republikës ku thuhet se ka informacione për kërcënime fizike ndaj tij dhe ka kërkuar dy truproja shtesë.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe gazetari Artan Hoxha, i cili shkruan se efektivët kanë detyrë të mbrojnë fizikisht vetëm Bashën dhe jo selinë e PD, ndaj kushdo që kërkon të futet në seli, të hy qetesisht sepse 4 oficerët e Gardës, nuk kanë detyrë të pengojne askënd.

Per demokratet qe duan te shkojne te selia e PD-se neser ose ne ditet ne vijim?

Nese u pengon kush, nuk jane Garda e Republikes, jane ?gardiste? te selise?

Kryetarit ne detyre te PD-se, Lulzim Basha, Garda e Republikes, i ka vendosur 2 truproja, aq sa mbante dhe Rama kur ishte kreu i PS ne opozite, ose sa mban sot dhe kryetari i bashkise se Tiranes.

Por per shkak te ngjarjes se 13 dhjetorit 2021, kur Berisha dhe nje grup mbeshtetesish te tij hyne brenda ne seline e PD, shoqeruesi kryesor i Bashes, i ka bere nje raport Gardes.

Ne kete raport i behet e ditur Gardes se Republikes, se ka informacion per kercenim fizik te Bashes dhe se dy truprojat e tij nuk e perballojne dot situaten.

Ne keto kushte, Garda e Republikes i ka vendosur zotit Basha dhe 2 shoqerues shtese.

Pra sot, Basha ka 4 shoqerues te Gardes, por jo mjet shoqerimi nga Garda.

Efektivat e Gardes, kane detyre te mbrojne fizikisht vetem Bashen, jo te mbrojne seline e PD-se nga militantet.

Keshtu qe çdo demokrat, qe kerkon te futet ne seline e PD, te hy qetesisht sepse 4 oficeret e Gardes, nuk kane detyre te pengojne askend?

Nese dikush i pengon te futen ne seli, ata nuk jane punonjes te Gardes se Republikes, por truproja civile, qe jane thirrur nga jashte apo brenda vendit privatisht./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga