LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“A ke logjikë?”/ Ilir Vrenozi mesazh Bashës: Do i bashkohem protestës në 8 janar, nuk jam kriminel

5 Janar 2022, 15:11, Aktualitet CNA

Ilir Vrenozi, një nga personazhet më të famshme në rrjetin social i ka dërguar një mesazh kryetarit të shkarkuar të PD Lulzim Basha.

Në një video që ka publikuar në faqen e tij, teksa ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në protestën e datës 8 janar para selisë së PD, ndërsa i bën thirrje Bashës të largohet, pasi anëtarësia nuk e do më.

Teksa komenton deklaratën e Bashës se ata që do i bashkohen protestës së të shtunës janë kriminel, korçari i famshëm tha se nuk është i tillë as ai dhe as shokët e tij, që kanë qenë pjesëmarrës edhe në protestat e zhvilluara nga kryetari i shkarkuar i PD.

?Sot 5 janar. Dëgjo Lul Basha, do të them të lutem se unë jam njeri sepse ne njihemibashkë, jemi demokratë, një familje, po të them të lutem mos na lodh më. Të lutem ti e the që Sali Berisha po mbledh kriminelët në datën 8. Unë do vi në datën 8, unë jam kriminel? Shokët e mi janë kriminel? Jemi demokratë. Unë kam ardhur në protestat tënde, si jam kriminel. A ke kaq logjikë? Vendosi këmbët në tokë, hape faqen Lulzim Basha, faqen që ke ti, shiko statusin që ke hedhur ti, ke 1600 komente, shikoji pak, në faqen tënde, i ke me zërë e figurë jo të fshehur. Mijëra komentenegative ke. Vëre gishtin në kokë. Duhet ta kishe bërë më parë. Unë nuk e di si nuk e kupton ti. Me sulmin që i bëre Berishës ti mbarove. Ne e kemi kuptuar që nuk bën dot. Se ccpo bën aty mbulon dritaret, nuk është shtëpia jote ajo është e demokratëve?, shprehet ndër të tjera Vrenozi në fjalën e tij./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga