LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashkia e Tiranës rikthen kufizimet/ Ndalohet qarkullimi i mjeteve të tonazhit të rëndë

6 Janar 2022, 09:36, Aktualitet CNA

Bashkia e Tiranës  ka rikthyer  kufizimet, në lidhje me qarkullimin e mjeteve te tonazhit të rëndë nga ora 07:00-20:00 të mbrëmjes

Me anë të një udhëzimi me qëllim dsiplinimin e trafikut, Bashkia njofton se në orët e mëngjesit, brenda unazës  do të ndalohen edhe furgonët e mallrave.

Sipas urdhërit, do të ndalohet qarkullimi i të gjitha mjeteve të transportit të mallrave prej orës 07:00 deri në orën 09:00, si dhe i mjeteve me ngarkesë të përgjithshme mbi 3.5 ton nga ora 09:00 deri në orën 20:00 në Unazën e Mesme të qytetit, në brendësi të saj, si dhe në akset kryesore hyrëse duke përfshirë dhe rrugët ?Sulejman Delvina?, ?Abdyl Frasheri?, ?Ismail Qemali?, ?Rruga e Elbasanit? dhe Bulevardi ?Bajram Curri?. Subjektet tregtare do të kryejnë veprimtarinë e tyre furnizuese nga ora 20:00 deri në orën 07:00 të mëngjesit, ndërsa mjetet deri 3.5 ton nga 09:00 deri 20:00, sipas sinjalistikës së vendosur.

Udhëzimi përcakton edhe ndalimin e qarkullimit të mjeteve me ngarkese të përgjithshme mbi 18 ton në brendësi të Unazës së Madhe te qytetit, si dhe në akset kryesore hyrëse nga ora 06:00 deri në 20:00./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga