LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ngritja e shtabit pararojë në Shqipëri/ Reagon Yuri Kim: E rëndësishme për sigurinë rajonale

6 Janar 2022, 15:18, Aktualitet CNA

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim ka reaguar në lidhje me ngritjen e shtabit pararojë në Shqipëri.

Përmes një mesazhi në Tëitter Kim thekson se ky është një zhvillim me rëndësi për marrëdhëniet mes dy vendeve.

?Shkëlqyeshëm për të nisur vitin e ri me një zhvillim të rëndësishëm në marrëdhëniet e mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës Flamuri dhe të Shqipërisë. Hera e parë që SHBA-të vendosin një seli të këtij lloji në Shqipëri. E rëndësishme për sigurinë rajonale.?, shkruan Kim./CNA.al

 

Albania remains a strong @NATO #ally & the ?? enjoys a strong relationship w/the Albanian government & Ministry of Defense, which makes the placement of a forward HQ in the allied nation a natural fit.@USEmbassyTirana @DefenceAlbania https://t.co/qrHicmH5AC

? U.S. European Command (@US_EUCOM) January 6, 2022

 

Lajmet e fundit nga