LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E akuzoi si trafikant droge/ Hoxha nxjerr fotot e Lumneshit, si bashkëpunonte dikur me Bashën

6 Janar 2022, 18:54, Aktualitet CNA

Gazetari Artan Hoxha, ka ironizuar me situatën në PD, ku sekretari i shkarkuar Gazment Bardhi akuzoi ish kryeministrin Sali Berisha se shoqërohet me trafikantë droge, duke iu referuar Myftar Lumneshit.

Megjithëse ky i fundit rezulton të jetë një mik familjar dhe një nga njerëzit më të afërt të  Lulzim Bashës, gjë që duket qartë edhe nga fotot, por që Bardhi duket se e kishte harruar.

Hoxha ka publikuar edhe një herë fotot në rrjetet sociale, ndërsa shkruan ?Sa e rrezikshme paska qenë kjo Organizata Kriminale ?B9??, ndërsa i kujton Bashës se si bashkëpunonte dikur me të.

“Sa e rrezikshme paska qene kjo Organizata Kriminale ?B9???!!!

Paska bashkepunuar edhe me Bashen dreqi, mire qe bashkepunon tani me Berishen, per te marre me sulm të armatosur godinen e SHQUP-it?

Në fotot 1 dhe 2:

Basha gjate nje vizite ne Tropoje, nen shoqerine e Myftar Lumneshit të Organizates Kriminale ?B9?, dale në Tyrben e Dervish Luzhes.

Në fotot 4 dhe 5: Myftar Lumneshi në oborrin e PD-se, me persona të identifikuar nga Gaz Bardhi si pjestare të grupit ?B9?, gjate nje tentative te Berishes per te nxjerre nga selia Lulzim Bashen./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga