LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapuçzinjtë me armë brenda PD/ Garo shpjegon si doli fotoja, i jep fund aludimeve

6 Janar 2022, 20:38, Aktualitet CNA

Drejtoresha e Komunikimit në Komisionin e rithemelimit të PD, Floriana Garo është e ftuar mbrëmjen e sotme në ?Opinion?, ku mes të tjerash është pyetur për foton ku shihen persona të armatosur brenda selisë së Partisë Demokratike.

Garo tha se fotografia është siguruar nga ambjentet e brendshme të PD dhe ajo është realizuar sot.

?Sigurisht ne nuk duam ta tregojmë se kush e ka shpërndarë foton, por mund të themi që foto ka ardhur nga brenda dhe një nga personat e atjeshëm e ka treguar foton. Është brenda selisë në dhomën e pritjes, në katin e dytë. Ne shohim që janë të maskuar dhe duket që ka diçka të dyshimtë në xhep.

Desha të theksoj që kjo foto është marr sot, sepse është aluduar që mund të jetë e viteve më parë, gjë që nuk është e vërtetë?, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga